nine reasons for the importance of logos in businesses

9 دلیل اهمیت لوگو در کسب و کارها

وقتی همه عواملی را که در ایجاد یک کسب و کار نقش دارند بررسی میکنیم شاید داشتن یک لوگو اولویت اصلی به نظر نرسد ؛
فکری از ذهنتان میگذرد که “میتوانم بدون لوگو آغاز کنم و پس از مدتی که از شروع کسب و کارم گذشت به داشتن لوگو فکر کنم”
و یا “از دوستی که کمی فتوشاپ میداند بخواهم لوگوی موقتی برایم طراحی کند و بعد از مدتی آن را تغییر خواهم داد” و یا “اصلا چه نیازی به طراحی لوگو است با این همه لوگوی آماده در اینترنت!”
اینها تصورات اشتباهی هستند که نه تنها مشکلی از دوش کسب و کار شما برنمیدارند بلکه در آینده و با رشد تجارتتان با معضلات بیشماری روبرو خواهید شد.

لوگو بخش جدایی ناپذیر کسب و کار شماست و باید از اولین قدمها به آن اهمیت بدهید ، همانقدر که داشتن محصولات با کیفیت و ارائه خدمات مورد نیاز مشتری مهم است لوگو و برندینگ نیز درموفقیت شما نقش به سزایی دارد.

بیایید به 9 دلیل اصلی داشتن لوگو بپردازیم :

1. لوگو توجه را جلب می کند

1. لوگو توجه را جلب می کند

در دنیای امروز که همه چیز به سرعت پیش میرود و تنوع محصولات و خدمات زیاد است و روزانه کسب و کارهای بیشماری ایجاد میشوند؛ هر شرکت و تولید کننده تنها چند ثانیه فرصت دارد که توجه مشتری و یا مشتریان بالقوه را جلب کند و ارزشهای یک برند را در کوتاه ترین زمان ممکن نشان دهد.
اینجاست که یک لوگوی حرفه ای وارد میدان رقابت میشود و می تواند به سرعت توجه بیننده و مصرف کننده را جلب کند و ارزش های اصلی برند را در کوتاه ترین زمان به مخاطب منتقل کند.

The logo attracts attention

2. تاثیر اولیه قوی ایجاد می کند

2. تاثیر اولیه قوی ایجاد می کند

لوگو اولین قطعه از پازل برندسازی است که در افراد احساسات و هیجان ایجاد میکند، شادی، طعم خوش ، کیفیت، تنوع، اطمینان، اعتماد سازی، جدیت و هر نوع لحن و بیانی ابتدا از طریق لوگو به بیننده منتقل میشود، آنها وقتی لوگوی شما را میبینند کنجکاو میشوند که در مورد برند ، خدمات و محصولاتتان بیشتر بدانند و این نقطه شروع ایجاد رابطه با مشتری است و لحن را برای بقیه رابطه تعیین میکند.

The logo creates emotions and excitement

3.کسب و کار شما را معرفی می کند

3.کسب و کار شما را معرفی می کند

اگر شغلی را به تازگی شروع کرده اید مشتریانتان هنوز شما و کسب و کارتان را نمیشناسند، آیا یک فروشگاه آنلاین محصولات خانگی هستید؟ در صنعت مد و پوشاک فعالیت می کنید؟ مرکز نگهداری حیوانات خانگی دارید؟ و یا یک دفتر فنی مهندسی هستید؟
لوگو میتواند هویت شغلی شما را به سایرین معرفی کند و راهی برای نشان دادن خدمات ، تواناییها و محصولاتتان باشد.
یک لوگوی حرفه ای به شما این امکان را میدهد که شخصیت تجاریتان را با جلوه ای توانمند و کارآمد با دیگران به اشتراک بگذارید و افرادی که شایسته کسب و کار شما هستند را جذب کنید.

The logo introduces the business

4.مخاطب هدف را مشخص می کند

4.مخاطب هدف را مشخص می کند

یک لوگو خوب مشخص می کند که با چه کسی صحبت می کنید و مشتریان و مخاطبان شما چه افرادی هستند
کودکان؟ مادران؟ ورزشکاران؟ شکموها؟ و غیره
اگر محصولی برای کودکان می فروشید لوگوی شما بازیگوش و رنگارنگ خواهد بود، اگر با طرفداران ورزش سر و کار دارید لوگوی شما نیاز به انتقال عمل دارد.

در طراحی لوگو با در نظر گرفتن مخاطبان هدف آنها را ترغیب میکنید که محصولات شما را بررسی کنند
، لوگویی که با اهداف تجاری شما همسو باشد و حس آشنایی در مشتریان بالقوه ای که دارید ایجاد کند آنها را ترغیب میکند تا خریدار و طرفدار محصولات شما شوند

Logo Determines the target audience

5.از رقبا متمایز میشوید

5.از رقبا متمایز میشوید

در کسب و کارهای بی شمار و تقریباً یکسان این لوگو است که میتواند شما را متمایز کند.
در بازارهای اشباع شده که هزاران نفر در زمینه شغلی یکسان فعالیت می کنند یک لوگوی خوب می تواند به معنای تفاوت بین گمنامی و موفقیت باشد. یک طراحی لوگوی مناسب به شما کمک می کند تا بهتر از سایر رقبا به نظر برسید و از آنها متمایز شوید.

You stand out from your competitors with a logo

6. اعتبار و اعتماد ایجاد می کند

6. اعتبار و اعتماد ایجاد می کند

با داشتن نام تجاری و لوگو معتبرتر به نظر میرسید.
مردم به افرادی که میدانند چه کاری انجام میدهند و ظاهر حرفه ای دارند بیشتر اعتماد میکنند ، یک لوگوی اصولی شما را مانند یک متخصص جلوه می دهد ، اعتبار شما را بالا میبرد و حس اعتماد را در مشتری تقویت میکند.

A logo creates credibility and trust

7. وفاداری مشتریان را افزایش می دهد

7. وفاداری مشتریان را افزایش میدهد

رضایت از محصولات، خدمات و برندسازی مخاطب پسند، نوعی وفاداری در مشتری ایجاد میکند.آنها با هر بار دیدن نشانی از برند شما ترجیح میدهند مجددا از شما خرید کنند ،شما با ارائه بهترینها توانستید قلب مشتریانتان را فتح کنید!

آنها با هر بار گشت و گذار در اینترنت و یا در مراکز خرید به دنبال برند محبوبشان میگردند، لوگوی شما در میان آن همه برند یادآور حس خوش یک خرید عالی است و حس وفاداری مخاطبانتان تا حدی زیاد است که برخی مواقع حتی با کوچکترین تغییر در لوگو باعث رنجیده شدن طرفدارانتان میشوید! مثل این می ماند که بازیگر اصلی سریال محبوبشان به ناگهان عوض شود!

The logo increases customer loyalty

8. میتواند همه جا باشد

8. میتواند همه جا باشد

شما در هر جایی که لوگویتان هست حضور خواهید داشت ، در فروشگاهها ، روی بیلبوردها ، در تلویزیون، در خانه مشتریانتان ، در گوگل و حتی فراتر از شهر و کشوری که ساکن هستید.
می دانیم که یکی از اساسی ترین نیازهای هر برند دیده شدن است و لوگوی شما این پتانسیل را دارد که به صورت مستمر و مداوم و با هر روشی دیده شود، روی بسته بندی محصولاتتان ، در رسانه های اجتماعی ، کمپین های تبلیغاتی ، وبسایت و هر روشی که شما برای تبلیغ نام تجاری و پیام برندتان در نظر می گیرید.

The logo can be anywhere

9.افزایش درآمد و سودآوری

9.افزایش درآمد و سودآوری

و در نهایت برندسازی و ایجاد هویت که با طراحی لوگو آغاز میشود به معنای افزایش سود شماست.
هیچ کسب و کار موفق و پرسودی نمی تواند بدون تعیین چیستی و کیستی خود از همان ابتدا ، استراتژی اصولی و بلندمدتی برای جلب مخاطبان و پیشرفت خود در اکنون و آینده داشته باشد.

You earn more with a logo