خدمات طراحی تجسم گرافیک

طراحی هویت بصری برند

همانطور که در مقاله هویت بصری برند اشاره کردیم هویت بصری، جلوه قابل مشاهده برند است و نقش بسیار مهمی در برندسازی ، تمایز برند و ماندگاری آن در ذهن مخاطب دارد.

طراحی هویت بصری اصولی و با توجه به استراتژی های برند به تمام عناصر بصری نظم و انسجام بخشیده و می کوشد هویت برند را به بهترین شکل ممکن در ذهن مخاطب جای گذاری کند.

رنگها ، لوگو ، فونتها و المانهای گرافیکی تعریف شده، نه تنها مخاطب را از سردرگمی نجات میدهد بلکه به مدیران ، کارکنان و صاحبان برند کمک می کند به صورت قانونمند و انسجام یافته به زیرساختهای برند نظارت داشته و در جهت تحقق اهداف برند قدم بردارند.

امروزه نه تنها تمام تجارت‌های بزرگ و برندهای مطرح دارای هویت بصری هستند بلکه هر کسب و کار کوچکی به اهمیت برندینگ و نقش هویت بصری پی برده است.

طراحی لوگو

برخی از لوگوهای برندهای معتبر جهان

نشان واره ، لوگو یا آرم طرحی است که برای شناسایی یک برند از سایر برندها طراحی می‌شود و در مرکز هویت برند قرار گرفته و یکی از عناصر مهم هویت بصری است.
انواع مختلفی از لوگو وجود دارد که میتوان آنها را در سه دسته کلی قرار داد:
1. نوشتاری
2. تصویری
3. ترکیبی

لوگو تایپ یا نشان نوشتاری با استفاده از حروف ساخته می‌شود و عموما اختصاری از نام برند یا خدمات است.
در لوگوتایپ، نمایش گرافیکی به کمک شکل‌ها و نمادها کاهش یافته و تمرکز بیشتر بر روی نحوه طراحی حروف است.
از انواع لوگو تایپ‌های مشهور، می‌توان به نشان برند کوکا کولا ، گوگل و سامسونگ اشاره کرد.

لوگوی تصویری یا نمادین از یک تصویر یا نماد تشکیل شده و به عنوان نماد شناسایی شرکت، برند، محصول و یا خدمات استفاده می‌شود. لوگوی تصویری ممکن است اشاره ای به نام شرکت یا فعالیت آن داشته باشد (مانند لوگوی اپل)، یا ممکن است نمادی از ویژگی برند باشد.

لوگو ترکیبی، نوعی لوگو است که از ترکیب حروف، نماد و یا گرافیک‌های مختلف استفاده می‌کند تا یک لوگو منحصر به فرد و قابل تشخیص برای برند یا شرکت ایجاد کند. به طور کلی لوگوهای ترکیبی شامل حروف و نمادها هستند که در کنار هم قرار گرفته‌ و یک واحد تصویری را تشکیل می‌دهند.

اینکه چه لوگویی برای چه برندی مناسب است به زمینه فعالیت برند، شناخته شده بودن یا نوپا بودن ، نام برند و سایر عوامل بستگی دارد و صرفا سلیقه ای نیست.

طراحی مسکات

مسکاتهای معروف دوست داشتنی

مسکات شخصیتی گرافیکی ، کارتونی و یا عروسکی است که به عنوان نماد و نماینده برند شناخته میشود.
این کاراکترهای دوست داشتنی در طرحهای تبلیغاتی ، لوگو ، برندینگ و ارتباط با مشتریان استفاده میشوند و باعث به یادماندنی شدن برند ، جلب توجه مخاطبین و فروش بیشتر محصولات میشوند.

مسکات میتواند به عنوان لوگوی برند طراحی شود و یا در کنار لوگو و بقیه عناصر بصری برند برای تحقق اهداف برند به کار رود.
مسکاتها معمولا انسانی ، حیوانی و یا اشیا هستند.